10 روش طبیعی برای مقابله با نیش پشه

خفاش ها پشه ها را از شما می رانند
یکی از بزرگترین و شاید یگانه موردی که در فصل های گرم به ویژه تابستان،افراد مختلف در نقاط گوناگون جهان باآن سر و کار دارند،نیش پشه ها و سوزش جای آن است.پشه ها نیش می‌زنند وپس از 24 ساعت می میرند،اما جای نیش آنها که سوزش دارد و قرمز شده،برای مدتی می ماند و باعث آزار فرد می شود.
به گزارش سرویس«بهداشت و درمان»خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،10راه طبیعی وجود دارد که می توان از آنها برای مقابله با پشه ها و رهایی از نیش این حشرات به ویژه در طول شب استفاده کرد.
اولین روش خلاص شدن از آب های راکد در اطرافتان است.به عنوان مثال،ظروف آب حیوانات خانگی و حوض ها محل مناسبی برای تخم گذاری این پشه ها و گسترش دامنه فعالیت آن هاست.
دومین راه،کاشتن و یا نگهداری از گیاهان چون علف گربه؛اکلیل کوهی،بالنگ،استوخدوس،دارچین و نعناع است.این گیاهان مانع جذب پشه ها می شوند یا به عبارتی به گیاهان پشه گریز معروف هستند.
سومین روش،این است که سیر استفاده کنید.پشه ها همانند خون آشام هااز این گیاه نفرت دارند.اگر از بوی سیر متنفرید،یک تکه پارچه را در آب سیر خیس کنید و پس از خشک شدن،آن را خارج از اتاق و یا محلی که زندگی می کنید،اویزان کنید. اگر هم برایتان فرقی نمی کند که بوی سیر بدهید،یک حبه سیر را چهار قسمت کرده و یکی از این چهار قسمت را له کرده و با پنچ لیوان آب مخلوط کنید و به صورت اسپری در آورید و به خود بپاشید.این روش پشه ها را از شما دور می کند.همچنین می توانید یک بوته سیر را از سر در اتاقتان آویزان کنید.
چهارمین راه،این است که گیاه مریم گلی و اکلیل کوهی را درون زغال کباب بریزید.این روش به راحتی پشه ها را دور می کند.استفاده از روغن ها و عصاره های طبیعی چون اوکالیپتوس، دارچین و روغن کرچک هم برای دفع نیش پشه ها به کار برده می شوندبرای استفاده از این روش 10 تا 25 قطره از این روغن ها را درون دو قاشق غذاخوری حلال مخلوط کرده و به بدن بپاشید.
به گزارش ایسنا،پنجمین راه دفع پشه ها این است که در زمان هایی که این حشرات بیشترین فعالیت خود را دارند از بیرون رفتن خود داری کنید.پشه ها اکثرادر زمان طلوع و غروب خورشید فعال تر می شوند.به همین دلیل 30 دقیقه قبل و بعد از غروب و طلوع از خانه خارج نشویدتا از شر نیش این پشه های مزاحم در امان بمانید.
موقعیت نشستن شما هم در جذب پشه ها اثر دارداز مکان های نزدیک به کولرها و پنکه ها استفاده کنید چرا که پرواز پشه ها در معرض باد این وسایل به سختی صورت می گیرد. استفاده از اسپری سرکه سیب و یا سرکه سفید هم می تواند پشه ها را دور کند.
آخرین روش استفاده از خفاش هاست بهتر است یک خفاش بخرید و قفس ان را از پنجره آویزان کنید تا پشه ها را نوش جان کند.

/ 0 نظر / 5 بازدید