کشف جاندار عجیب

 قارچی که میدرخشد 
این قارچ درخشان که در جنگلهای کشور برزیل کشف شده در تمام شبانه روز میدرخشد.سطح این گونه کوچک از یک لایه نازک ژلاتین پوشیده شده و نوری زرد-سبز روشن را از خود ساطع میکند.در میان یک و نیم میلیون گونه قارچ تنها ۷۱ نمونه بیولومینسانس کشف شده است.
 باکتری آهن خوار
تصاویر بدست آمده از کشتی تایتانیک نشان میدهد که توسط باکتریهایی که قادر به تجزیه اکسید آهن هستند خورده شده اند.محققان احتمال میدهند همکاری این باکتری با سایر میکرو اورگانیسم هایی که میتوانند در این خرابی مشارکت داشته باشند و به از بین رفتن کشتی های بسیاری پس از غرق شدن منجر شده باشند
 قارچی که درون آب زندگی میکند
 این گونه عجیب از قارچها در آب های سرد و شفاف رودخانه ای در اورگان کشف شده است.این قارچ که در مدت یازده هفته مورد مطالعه قرار گرفته اولین قارچی است که درون آب رشد کرده و همچنان به حیات ادامه میدهد.
 آهوی کوچک آفریقایی
 این گونه جدید از آهو که اولیت بار در بازارهای این کشور دیده شده یکی از گونه های جدید کشف شده سال گذشته است.این آهوی کوچک برای تهیه غذا یا انجام تشریفات مذهبی شکار میشود.
 ماهی پنکیکی
 این ماهی عجیب که در اعماق اقیانوس زندگی میکند درست پیش از نشت نفت در خلیج مکزیک کشف شده است.این ماهی از زایده های باله مانندش برای حرکت روی بستر اقیانوس استفاده میکند.
 هیولای درختی
 تنها زیستگاه شناخته برای این سوسمار با نام علمی((VARANUS BITATAWA)) جنگلهای جزیره لوزن متعلق به کشود فیلیپین است.این خزنده که دو متر طول دارد و به وسیله لکه های طلایی روی پوستش قابل شناسایی است در بیشتر ساعات روز روی درختها دیده میشود.

/ 0 نظر / 13 بازدید