(شهر قصابه )قصابه گمنام تاریخ (مالک فصیحی)

باغ شهر قصابه ، شهر زیبا و قشنگ استان اردبیل و محل گردشگران است وشهر قصابه در استان اردبیل و در قسمت غرب شهرستان مشکین شهر واقع شده و از شمال شرقی به روستای احمد بیگلو و از شمال به روستای کوجنق و از جنوب به روستای خراوان و از جنوب شرقی به روستای خورشیدآباد(چتز)وازطرف غرب به روستا های خنجر و حبشه واز شرق به روستا های حیق ومزرعه خلف منتهی می شود

چند روش طبیعی و غیرشیمیایی برای سفید کردن دندان‌ها ( اثرات سوء ندارند) به شما ارائه می دهیم  :

-
خوردن کرفس و سیب

 
ایندو خوردنی حاوی سلولزهای رشته‌ای هستند که مانند یک مسواک طبیعی می‌توانندبه آرامی و بدون ضرر، دندان‌ها را تمیز و سفید کنند. این خوردنی‌ها اثررنگدانه‌های ناشی از مواد غذایی را از روی دندان‌ها پاک می‌کنند.- استفاده از پراکسید هیدروژن (یا آب اکسیژنه)

 اینماده کاملا طبیعی و غیرسمی که ترکیبی از مولکول‌های اکسیژن و آب است ومی‌تواند به شیوه‌ای بی‌خطر دندان‌ها را پاکسازی کند و برای بهداشت و سلامتکلی دندان‌ها نیز مفید است. روش استفاده از آب اکسیژنه این است که پودر 3درصد آن را در آب شیر به مقیاس 50-50 حل کرده و هر شب قبل از خوابدندان‌هایتان را با این محلول بشوئید. پس از چند هفته متوجه خواهید شد کهدندان‌هایتان سفیدتر و روشن‌تر شده‌اند.

- توت فرنگی بخورید

 اینمیوه خوشمزه و پرطرفدار تابستانی به دلیل اینکه حاوی ماده‌ای موسوم بهاسید مالیک است درسفید کردن دندان‌ها نقش موثری دارد. برای بهره‌مند شدنبیشتر از این خاصیت توت‌فرنگی هفته‌ای یک بار دستورالعمل زیر را انجامدهید:

- ابتدا یک عدد توت‌فرنگی را با یک قاشق غذاخوری جوش شیرینترکیب کنید تا یک خمیر قرمز رنگ حاصل شود. این خمیر را روی مسواک قرار دادهو آن را مدت 5 دقیقه روی دندان‌هایتان بگذارید.

- برای جلوگیری ازپوسیدگی دندان‌ها پس از 5 دقیقه با یک مسواک استاندارد، دندان‌هایتان رابشویید تا هرگونه قند طبیعی از روی دندان‌هایتان پاک شود.

- استفاده از پوست پرتقال و برگهای درخت برگ بو

 ایندو سفید کننده طبیعی دندان‌ها که غیر معمول‌تر از بقیه موارد هستندمی‌توانند رسوبات روی دندان‌ها را تاحد زیادی برطرف کرده و دندان‌ها رادرخشان‌تر کنند شما می‌توانید به نوبت هر یک از آنها را به طور خشک یا بهصورت پودر ترکیبی با یکدیگر روی دندان‌ها بگذارید.

- و بالاخره می‌توانید از جوش‌شیرین استفاده کنید

 برایاین منظور می‌توانید 6 قاشق غذاخوری جوش‌شیرین را با 1/3 قاشق غذاخورینمک، 4 قاشق چای‌خوری گلیسیرین و 15 قطره روغن نعنا یا دیگر روغن‌های گیاهیتازه کننده بازدم ترکیب کنید این ترکیب را به مقادیر کم هر وقت کهمی‌خواهید دندان‌هایتان سفیدتر شوند روی آنها بگذارید و بعد از مدتیدهانتان را بشوئید.

[ ۱۳٩٢/٥/۳٠ ] [ ٩:۳٤ ‎ب.ظ ] [ مالک فصیحی ]