(شهر قصابه )قصابه گمنام تاریخ (مالک فصیحی)

باغ شهر قصابه ، شهر زیبا و قشنگ استان اردبیل و محل گردشگران است وشهر قصابه در استان اردبیل و در قسمت غرب شهرستان مشکین شهر واقع شده و از شمال شرقی به روستای احمد بیگلو و از شمال به روستای کوجنق و از جنوب به روستای خراوان و از جنوب شرقی به روستای خورشیدآباد(چتز)وازطرف غرب به روستا های خنجر و حبشه واز شرق به روستا های حیق ومزرعه خلف منتهی می شود

خدای بزرگ، انسان را به اندازه درد و رنجی که در راه خدا تحمل کرده است پاداش می‏دهد و ارزش هر انسانی به اندازه درد و رنجی است که در این راه تحمل کرده است.
    


خدایا: هدایتم کن، زیرا می‏ دانم که گمراهی چه بلای خطرناکی است. خدایا: هدایتم کن، که ظلم نکنم، زیرا می‏ دانم که ظلم چه گناه نابخشودنی است. خدایا: نگذار دروغ بگویم، زیرا دروغ ظلم کثیفی است. خدایا: محتاجم مکن که تهمت به کسی بزنم، زیرا تهمت، خیانت ظالمانه‏ای است. خدایا: ارشادم کن که بی‏ انصافی نکنم، زیرا کسی که انصاف ندارد، شرف ندارد.
      خدایا: راهنمایم باش تا حق کسی را ضایع نکنم، که بی‏احترامی به یک انسان، همانا کفر خدای بزرگ است. خدایا: مرا از بلای غرور و خودخواهی نجات ده، تا حقایق وجود را ببینم و جمال زیبای تو را مشاهده کنم. خدایا: پستی دنیا و ناپایداری روزگار را همیشه در نظرم جلوه‏گرساز، تا فریب زرق و برق عالم خاکی، مرا از یاد تو دور نکند.
     خدایا: می‏ خواهم فقیری بی‏‏نیاز باشم، که جاذبه‏های مادی زندگی، مرا از زیبایی و عظمت تو غافل نگرداند. خدایا: خوش دارم گمنام و تنها باشم، تا در غوغای کشمکش‏های پوچ مدفون نشوم. خدایا: دردمندم، روحم از شدت درد می‏ سوزد، قلبم می‏جوشد، احساسم شعله می‏کشد، و بند بند وجودم از شدت درد صیحه می‏زند، تو مرا در بستر مرگ آسایش بخش. خسته‌‏ام، ...دل‏شکسته‏ام، ناامیدم، دیگر آرزویی ندارم،احساس می‏کنم که این دنیا دیگر جای من نیست، با همه وداع می‏کنم و می‏خواهم فقط با خدای خود تنها باشم....

[ ۱۳٩٢/۸/۱٤ ] [ ۳:٥٢ ‎ب.ظ ] [ مالک فصیحی ]